Negatif Enerjileri Temizlemek

evidea-ev-dekorasyon-tablolar-DTX1599_3Negatif Enerjileri Temizlemek

Bedenlerimiz gibi, evlerimiz, eşyalarımız da gün içinde negatif enerji biriktirirler. 

Negatif enerjiyi temizleme yöntemlerinden biraz bahsetmek istiyorum.

Bedeni temizeleyin; banyo yaparken 1-2  damla başımıza damlatmakla auramızı temizleriz.

Mekanı havalandırın; sabah ilk iş olarak pencerenizi açın ve taze enerjinin içeri girmesine izin verin. Böylelikle sıkışmış enerjide dığarı çıkacaktır.

Etrafı düzenli tutun; dağınıklığın oluşmasını engellemek, eşyaları temiz tutmak evin enerjisi için önemlidir. Düzenli  ve temiz baktığımız ev veya iş ortamlarımızda pozitif enerji akar.

Sirkeli su ile temizlik yapın; düzenli olarak evin izi, yatağınızı sirkeli suyla silmek,  yaşam alanlarınızın enerjisel temizliğinde oldukça faydalıdır. Bunun için temizlik suyuna bir iki kaşık sirke koyabilirsiniz. Sirke eski zamanlarda da uygulanan bir temizlik yöntemidir. Bunun için elma sirkesi uygundur. Arap sabunu da eskilerden günümüze gelen bir yöntem olup negatif enerjileri temizlemek için etkili bir yoldur.

İçme suyunuza sirke (1-2 damla) karıştırmak, bedenden toksin atmanızı kolaylaştrıyor. Banyo yaptıktan sonra başınıza 1 2 damla sirke damlatarak auranızın temizliğini sağlayabilirsiniz.

Tütsü kullanın; soğan,  sarmısak ve  bal karışımı ile tütsü yaparlarmış eskiden insanlar. Yaptıkları bu tütsüyle tüm evi negatif enerjilerden arındırırlarmış. Günümüzde de hala bu yöntemi kullanan aileler tanıyorum. Doğal bir tütsü  olan bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Adaçayını tütsü olarak kullanmakta negatif enerjilerin temizliği için çok önemli. Dışardan alınan hazır tütsüler de aynı etkiyi sağlar.

Mum yakın; hem romantik bir ortam sağlarken hem de evinizin negatif enerjisini temizler.

Reiki ya da dua; reiki ve farklı şifa  uygulamaları, ev ve iş yerleriniz de ki negatif enerjileri temizlemede yardımcı olur. Bildiğiniz duaları ise aklınıza geldikçe okumak mekanın enerjisini ve bereketini yükseltecektir.

Doğal taş bulundurun; ev veya iş yerinizde  doğal taşlar bulundurabilirsiniz. Tabi onların temizliğide oldukça önemli. Düzenli olarak temizlemek gerekir. Burada gene temizleme tekniği olarak sirke kullanabiliriz, deniz suyu da taşların temizliğinde iyi bir yöntemdir. Toprağa koyarak yada ay ışığında bekleterek taşların temizliğini sağlayabilirsiniz.

Canlı çiçek; iyi enerji verecektir.

Bambu flütü, ya da rüzgar çanı kullanın; negatif enerji yukarıda hareket eder, bu sebeple kirişlerin altına asılan çanlar enerjiyi düzenleyecektir.

Ayna kullanın; etrafta sevmediğiniz, size iyi gelmediğini düşündüğünüz binalar varsa, o yöne doğru camınızın önüne ayna koyabilirsiniz. Ayna dışarı dönük olmalıdır.

Aynayı giriş kapılarının açıldığı duvara koymakta, dışarıdan gelen negatifin geldiği gibi gitmesine faydası olur.

Odalarınızda astığınız aynalarda sizi olumlu ya da olumsuz olarak etkiler. Komşunuzla ortak olan bir duvara astığınız ayna, o evdeki enerjiyi size taşıyacaktır. Bu sebeple bu konuda dikkatli davranın.

Eski  ve antika eşyaları düzenli olarak temizleyin; evinizde ki eski aşyaların enerjisi sizi etkileyecektir. Üzerinde ki yaşanmışlıklar size yansıyacaktır, o sebeple bu tür eşyaları düzenli olarak sirkeli suyla temizleyin. Eğer reiki gibi enerji teknikleri kullanıyorsanız, bu enerji alanındanda faydalanabiliriz.

Evdeki eşyalarınız yerinden oynatın zaman zaman. özellikle yatağınızı. Ve yatağınızın altını düzenli olarak temizleyin.

Müzik çalın;  evin, iş yerinizin enerjisini yükselticektir. Negatif enerjiyi temizleyecektir. Eve ya da ortama neşe getirmek çin canlı müzikleri tercih edin.

Koku kullanın; mekanınızda güzel kokular kullanın. Temiz ve güzel kokan ortamların enerjisi de güzel olacaktır.

Mekanınızı boyatın; yeni taşındığınız ya da uzun süreli ikamet ettiğiniz  ev ya da iş yerinizi temizlemek adına boyatın. Odalarda canlı renkler kullanmak çakralarınız  üzerinde de olumlu etkiler yaratacaktır.

 

Kişisel Gelişim Uzmanı / Yoga Eğitmeni/ Nefes Terapisti Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.