Kültürel ve Mental Phuket Gezisi

. Kültürel ve Mental Phuket Gezisi

. Kültürel ve Mental Phuket Gezisi

5DM40048

Phuket dendiğinde insanların şöyle bir iç çektiğini bilirim. Denizin mavisiyle, adaların yeşili o kadar yakışır ki birbirine fotoğrafları bile bir gün gitmeliyim dedirtir insana.

Biz de dedik ki gidelim, gezelim o zaman, yoga matımızı yanımıza alıp ,

ruhumuzu kolumuza takıp,  hem görsel zenginliği deneyimleyelim hem de mental bir yolculuk yapalım hep birlikte.

Bu kültürel, görsel ve mental yolculuğumuzda;

Tayland kültürünü, budizmin bu ülke ve insanları üzerindeki etkilerini, mimarisini, her damak zevkine uygun olabilecek çeşitlilikteki yemeklerini, Phuket  ve çevre adalarının kum, deniz, güneş şölenini yaşayacağız.

NEFES-YOGA-QİGONG-MENTAL ÇALIŞMALAR

Bir çok kişinin sorusu ve sorunudur sağlıklı nefesler. Nasıl, alınır, nasıl verilir? Yapacağımız çalışmalarla öğreneceğiz sağlıklı nefes alıp vermeyi. Nefeslerin sağlığımız üzerindeki etkilerini, ruhsallığımızı, mutluluğumuzu kısacası hayatımızı nasıl etkilediğini konuşacağız. . Nefes deyip geçmeyin 24 saat boyunca kesintisiz yaptığımız tek şey solunumdur. Nefes değişir yüzler, kalpler güler, hayatlar değişir.

Her seviyeye uygun yoga ve qigong çalışmamızla esnemenin bedende ve zihinde yarattığı o muhteşem özgürlüğü hissedecek ve bilinçaltı çalışmalarımızın yarattığı etkiyle bu tatil için sonra bir sürü ‘’İYİ Kİ’’  lerle dolacağız.

Ve meditasyon.. İşte herkesin istediği dinginliğin anahtarı bu kısım. Düşünsenize okyanusu almışız karşımıza, altın tozu gibi kumlar altımızda sadece dingin bir müzik gibi okyanusun sesi kulaklarımızı, mavisi ruhumuzu saracak.

Diğer çalışmalar ise bilinçaltında olan bizi bloke eden ne varsa onlardan özgürleşmek, hafiflemek ve kendimizi ve hayatımızı kucaklamak için yaptığımız zihinsel çalışmalar.

Bu çalışmalara tabi ki isterseniz ya da sadece istediklerinize katılabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

03 Ocak Cuma ;

İstanbul Hava limanı Dış Hatlar terminalinde uçuşumuzdan 3 saat kadar önce buluşuyor, bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra  Phuket için havalanıyoruz.

1.  Gün 04 Ocak Cumartesi ;

*Otele giriş ve yerleşme

*Serbest zaman

Öğlen saatlerinde otelimize giriş yapıyor  ve sonra dinlenmek ve odalarımıza yerleşmek için serbest zaman geçiriyoruz.

Akşam üzeri yoga ve nefes çalışmalarımızı yaptıktan sonra, akşam yemeğimiz ve çevreyi tanımak için  Nai Harn merkezine  geçip çevreyi dolaşabiliriz. 

2.  Gün 03 Ocak Pazar;

*Kahvaltı

*Phii Phi adası

*Akşam serbest zphuket 3aman

Otelimizde yaptığımız kahvaltımızın ardından Phi Phi adalarına gitmek için yola çıkıyoruz.

Botlarla ulaşabileceğimiz Phi Phi adaları görmezsek olmaz diyeceğimiz yerlerden biri. Yeşilin maviyle kucaklaştığı cennetten bir köşe .

Tüm gün turdayız.

3. Gün 06 Ocak Pazartesi ;

*Kahvaltı

*Serbest zaman

buyul-buda-heykeli

 

*BİG BUDHA & WAT CHALONG

*Akşam Yemeği

*Night Market

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman geçiriyoruz.

Phulet’in en yüksek noktası Chalong tepesidir. Yapımı yaklaşık 10 yıl süren Budizm’in ruhani lideri  olan Buddha’nın heykeli buraya kondurulmuş  Budistler tarafından ziyaret edilen bir noktaya dönüşmüştür.

Adanın her yerinden görünen 45 m. uzunluğundaki Budha heykelini de gördükten sonra en önemli manastırlarından biri olan Wat Chalong u ziyaret ediyoruz. Bu manastırın şahane mimarisinin yanı sıra, Phuket’in  tepeden görünüşüne şahitlik edeceğiz.

Gezelim, görelim dedikten sonra artık yiyelim kısmına geçiyor  ve Phuket’in zengin mutfak seçeneklerini tatmak ve alışveriş yapmak için dünyaca ünlü Night Market’i gezmeye gidiyoruz..

4.  Gün 07 Ocak Salı  ;

*Kahvaltı

*James Bond Adası Turu (tüm gün)

*Akşam serbest zaman

Phukphuket 4et’e gidilir de James Bond adasına gidilmez mi hiç. O sebeple sabah kahvaltımızın ardından ada turu için yola çıkıyoruz. James Bond adası Phuket’in en ünlü yerlerinden biri. İsmini James Bond yani Altın Tabancalı Adam filminden almış ve yöresel adı ise Khao Phing Kan’dır. Leoanardo Di Caprio’nun başrolde oynadığı ‘’ The Beach ‘(Kumsal) filmi burada çekilmiş. Bu tanıtımın ardından bu ada yabancı misafirlerin gözde yeri olmuş. Bu gezinin en ilginç yerlerinden biri de Müslüman mahallesi denilen yer. Suların üzerine kurulmuş olan bu Müslüman mahallesi bize kendinden çok bahsettireceğe benziyor.

Bu tur tüm gün süren bir turdur ve akşam otelimize geçerek serbest zaman geçiriyoruz.

5.  Gün 08 Ocak Çarşamba ;

*Nefes –  Yoga

*Kahvaltı

*Serbest zaman (Havuz-deniz-spa  alternatifi)

*Kör ve sağır yoga çalışması

*Bangla Road

Güneşin doğuşu ile uyanıyor ve mental çalışmalarımızın ardından kahvaltımızı yapıyoruz.

Bir gün öncesi tam gün turda geçirdiğimiz için bu günümüzün bir kısmını serbest bir kısmını ise yogayla geçirdikten sonra akşam için hazırlanıp dışarı çıkıyor ve Phuket’in meşhur barlarının ve  gece klüplerinin olduğu cadde olan Bangla Road’u  geziyoruz.

6.  Gün 09 Ocak Perşembe ;

*Nefes – Meditasyon

*Kahvaltı

*Corel Island

*Akşam serbest zaman

Sabah güne okyanus ncoral-reefefeslerinin dinginliği ve ardından gelen meditatif gevşemeyle devam ediyor ve sonra otelimizde kahvaltı yapıyoruz.

Kahvaltı sonrası okyanusun turkuazla boyanmış gibi, bir akvaryum şeffaflığında olan, mercanları minik minik renkli balıklara hiç bu kadar yakın olmuş muydum diyeceğiniz Coral Adasına gidiyoruz. Yoganın sonunda sıkça böyle bir ortama gitmişliğimiz vardır menetal olarak, işte şimdi onu gerçekleştirme zamanı. Burada  kum, deniz güneş keyfi harika olacak. güzel bir günün ardından otelimize geri dönüyoruz.

7. Gün 10 Ocak Cuma ;

*Kahvaltı

*Bangkok uçuş

*Skumwit gezi  ve/veya masaj

Sabah  nefes ve yoga çalışmamızı yapmamızın ardından kahvaltımızı da yaparak Bangkok’ a DEVAM EDECEK ARKADAŞLARIMIZLA gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. DİĞER ARKADAŞLARIMIZ PHUKET’TEN TÜRKİYE’YE GERİ DÖNECEKLER. Yaklaşık 1,5 saat süren  yolculuğumuzdan sonra Doğu’nun Batı’yı kucakladığı yer olarak bilinen Bangkok’a varıyoruz. Otele giriş yaptıktan sonra Skumwit’te dolaşıyoruz. Burada çevreyi geziyor ve istersek güzel bir  masaj keyfi yaşıyoruz. Tay mutfağının lezzetlerini de tattıktan sonra otelimize dönüyoruz.

8.  Gün 11 Ocak Cumartesi

*Kahvaltı

*Grand Palace ve Tapınaklar

*Wat Pho Tapınağı

*Sky Bar

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor, Bangkok şehrinin en ünlü yeri olan ve simgesi haline gelen Grand Palace yani Büyük Saray ı gezerken Tai mimarisinin güzelliğini ve görkemini göreceğiz. Bünyesinde yüzden fazla bina ve tapınak barındıran bu sarayda göreceğimiz şahane güzelliklerden biri.

wat bhalongKraliyet Sarayı’na yürüyüş mesafesi olarak 10 dakikalık yerde olan Wat Pho (Yatan Buda Tapınağı) 46 mt. uzunluğunda olan  altın varak kaplama olan Buddha yı ziyaret edeceğiz. Ardından nehirde yapacağımız bot gezisinden sonra akşam yemeğimiz için mola veriyor isteğe bağlı olarak bir Sky Bar a giderek Bangkok’un görkemli gece manzarasını izleyerek eğleniyoruz.

***Sky Bar da erkekler için pantolon zorunluluğu vardır.

9.   Gün 12 Ocak Pazar

*Kahvaltı1541415069_shutterstock_725753710.jpg

*Folating Market

Otelimizden tur şirketi tarafından sabahın erken saatlerinde alınıyor, Tayland’ın simgesi olan bu pazar yerini görmeye gidiyoruz. Burası da görülmesi gereken yerlerden biri.  Kültürel bir alışveriş sisteminin su üzerinde ki yolculuğunu deneyimliyoruz bu gezimizde.

10.  Gün 13 Ocak Pazartesi

*Kahvaltı

*Shopping Turları

*Havalimanına transfer

 

bangkok nehirBangkok’a gelinir de o devasa alışveriş merkezlerini görmedik dememek için  bu  bugünümüzü, çevreyi ve alışveriş merkezini gezmeye ayırdık. Otelimizden hava limanına transfer edileceğiz ve sonrası İstanbul’ a uçuş.

 

 14 Ocak Salı

 sabah erken saatlerde İstanbul’a iniş yapıyoruz.

Düzenlediğimiz bu gezide daha önce defalarca o bölgede bulunmuş olan rehberimizle birlikte olacağız. Her şeyi tadında ve keyifle yaşayabileceğimiz bu gezimiz görsel zenginliği, kültürel zenginliği barındırıp bize güzel deneyimler yaşatabileceği gibi aynı zamanda yapacağımız çalışmalar neticesinde bir mental yolculuk olacaktır. Mental yolculuk, gördüğümüz tattığımız ve yaşadığımız güzel  deneyimlerimizin bize haz vermesi gibi, bizim kendimiz olma hazzını bize yaşatacak olan, geçmişin prangasından bizi özgürleştirecek olan ve bize şimdiyi yaşama güzelliğini hatırlatacak olan yolculuktur.

Gelin bu görsel ve içsel yolculuğumuzda birbirimize yoldaş ve yol arkadaşı olalım.

TURA DAHiL OLAN HİZMETLERwat chalong bngk

*Oda, kahvaltı

*İç hatlar uçak biletleri

*Tüm yerel ulaşım

*Corel Adası Turu

*James Bond Ada Turu

*Floating Marketing

*Big Palace Kraliyet Sarayı

*Phi Phi Ada Turu

*Türkçe rehberlik

**Mental çalışmalar Yoga, Nefes, Bilinçaltı değişim programları

TURA DAHiL OLMAYAN HİZMETLER

*Dış hatlar uçuş biletleri ( erken kayıt durumunda en uygun şekilde alınacaktır biletler)

*Yurt dışı çıkış fonu (50.- TL)

*Kişisel harcamalar

*Seyahat Sigortası (10 USD)

*Akşam Yemekleri

*Tüm İçecekler

TUR FİYATI

2 KİŞİLİK ODALARDA KİŞİ BAŞI

TAM TUR FİYATI 

1299 €

03-10 OCAK PHUKET TURU 990 €

Tek kişi farkı 550 € 

ULAŞIM

Türk Hava Yolları

***İSTANBUL PHUKET – PHUKET İSTANBUL

Gidiş ; TK172 20.30—10.05 HKT (İstanbul – Phuket)

Dönüş ; TK8373 BKK – TK65 IST  (Phuket – İstanbul)

 

***İSTANBUL PHUKET – BANGKOK İSTANBUL

Gidiş ; TK172 20.30 HKT (istanbul-Phuket)

Dönüş ; TK69 23.30 — 06.25 BKK (Bangkok-İstanbul)logoYeşim Güralp Yoga Eğitmeni – Nefes Terapisti – Hipnoterapist

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.