4-5 Mayıs Yoga Nefes ve Hıdırellez Şenliği

5DM400674-5 Mayıs Yoga Nefes ve Hıdırellez Şenliği

Yer: Berke Ranch Otel

Her sene gelenekselleşen baharkampımızı  tekrar gündemimize aldık ve güzel mi güzel bir program oluşturduk sizler için. Biliyorsunuz 5 Mayıs Hıdırellez. Biz de Hıdırellezi yoga kampıyla birleştirelim istedik ve ortaya şöyle bir program çıktı.

4 Mayıs Cumartesi  günü saat;

12.00 otele giriş;

Otele girişimizin ardından odalarımıza yerleşip sonra bir araya geliyoruz. İsteyenler otelin lezzetli mutfağından öğle yemeklerini alabilir. Havuza girebilir, at binebilirler. Etkinlik saatine kadar serbest zaman içindeyiz.

15.00 Mudralar enerji dengeleme ve 5 element nefes çalışması

Mudra, el jestle2015030714461121-mg4690ri  yani diğer bir adıyla el yogasıdır. El yogasını da kullanarak  5 element nefeslerini uygulayacağız.

16.00 Kahve ve sohbet molası

17.30 Vinyasa akış

Nefeslerle uyguladığımız  bir yoga akış çalışması ve ardından küçük bir nefeslerle derinleşme ve gevşeme. Her seviye için uygun bir çalışmadır.

19.30 Akşam yemeği

Otelimizin lezzetli mutfağının sunduğu açık büfe akşam yemeğimizi  aldıktan sonra şömine başında sohbetlerle keyifli bir akşam yaşıyoruz.

5 Mayıs Pazar

06.00 Surya namaskar, 4 yön nefes çalışması
307Gün aydınlanmadan sahile gidip, yogada Güneşi Selamlama serisi dediğimiz suryanamaskar ı uyguladıktan sonra , bizi dikey enerji alanlarında güçlendirip, hizalandırıp şifalandıracak bir 4 yön nefes çalışması yapacağız. kahvaltı için otelimize dönüyoruz.

7.30  Kahvaltı

Serbest zaman diliminizde çok keyifli bir deneyim olan ormanlık yol içinde atla gezinti  ya da yürüyüş yapabiliriz. isteyenler denize ya da havuza girebilir.

14.00   Hıdırellez Ritüeli

Gül dibine bırakmak için  küçük kağıtlara niyetlerimizi yazıp bizim için yakılacak olan ateşin üzerinden atlayacağız.   Hıdırellezi bi

2015030714392669-mg4303lmeyeniniz yoktur ama ben gene de biraz bu konuyla ilgili bir yazı paylaşayım sizinle.

Hıdırellez nedir ve önemi nedir

Hıdırellez günü Hazreti Hızır’ın İlyas peygamber ile buluştuğuna inanılır. Bu sebeple de hıdırellez günü yabancılara kucak açmak ve isteklerini reddetmemek gerekir. Zira Hızır’ın farklı suretlerle hıdırellez günü insanlara göründüğüne inanılır.

Hızır ve İlyas’ın bir araya geldikleri gün olan Hıdırellez de her türlü dileğin onlar tarafından yerine getirileceğine inanılıyor. Bu nedenle çeşitli dilekler için çeşitli ritüeller gerçekleştiriliyor. Hıdırellez günü, doğa ve insan sevgisi çok önemlidir çünkü Hızır ve İlyas, insanları, doğayı, iyiliği ve cömertliği seven, bereketin simgesi olan, kutsallıklarına inanılan dinsel varlıklardır.

Hıdırellezde neler yapılır?

Gül ağacında dilek tutma nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile devam edelim. Gül ağacı seramonisi ve dileklerin asılması hıdırellez akşamında olur. Yani 6 mayıs günü değil, 5 mayıs akşamı dileklerinizi dilemelisiniz. Hıdırellezde dileklerin kabul olması için gül ağacının dibine şekiller çizilir notlar bırakılır. Hıdırellez sabahı da ilk iş gül ağacının dibine gidilir ve o notlar alınıp suya bırakılır.

Dolu dolu ve keyifli geçen  bir hafta sonu yaşadığımız bu etkinliğimizin ardından,  güzel anılar güzel dilekler ve güzel niyetlerle evlerimize doğru yol alıyoruz. Daha ne olsun 🙂

Şimdi gelelim hayatın gerçeklerine;

Oda, kahvaltı, akşam yemeği ve etkinlikler dahil fiyatımız 290  Tl dir.  İçeceklerimiz ve at binme fiyata dahil değildir.Kaparo vermeniz durumunda rezervasyonunuz yapılacaktır. Kalanı için otelde kart çektirebilirsiniz.

Herkes kendi aracıyla gidecek aracı olmayanlar içinse bir araç temin edilecektir.

Kendinize hediye edeceğiniz bu tatil ile bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak farklı döneceksiniz evinize. yoga, nefes çalışmaları, güneşten önce kalkmak ve onun doğumuna şahitlik etmek, ata b,nmek ve atın şifasını almak, orman yürüyüşü, deniz, sohbetler, eğlence … gülmek, eğlenmek, dinlenmek ve şifalanmak, hıdırlleze yeni bir döneme mutlulukla girmek kuşağa oldukça hoş geliyor değil mi

Yanınızda yogaya, yürüyüşe, at binmeye uygun kıyafet, yoga matı yok ise yere serecek bir örtü getirmeniz önerilir.

Yoga Eğitmeni/Nefes Terapisti/Hipnoterapist Yeşim Güralplogo

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.