İyileştim

İyileştim

Sevgili Yeşim Güralp; Birçoğumuza olduğu gibi benim de yaşam hikayeme dokundu ve her şey yavaş yavaş yoluna girmeye başladı.

Nasıl mı?

Onu tesadüfen başladığım yoga dersleri sayesinde tanıdım. Bedensel rahatsızlıklarımdan kurtulmak için oradaydım ben de herkes gibi. Asıl kurtulmam gereken ruhsal rahatsızlıklarımmış meğer. İlk günden bunu kavradım ve serüven başladı.

Gerek yoga dersleri gerekse bireysel çalışmalarımızda bana gerçek beni yani öz beni nasıl keşfedeceğimi sindire sindire öğretmeye başladı.

Ruh rahatsızlanmazsa beden rahatsızlanmazmış öğrendim.

Bedenimiz gibi ruhumuzu da doğru besleyip arındırmamamız gerekiyormuş öğrendim.

Öz beni dinlemeyi ve doğru ifade etmeyi öğrendim.

Kabul etmeyi öğrendim. Değiştirmeye çalışmayınca her şey ve herkesle çok daha mutlu olduğumu gördüm.

Yorum yapmamayı, kişi ve olayları anlayabilmek için nasıl soru sormam gerektiğini öğrendim.

Sevilmeyi, sayılmayı beklemek yerine sevmek ve saymakla başlamayı öğrendim ki yaşam aynalığını benin içinde yapsın. Başka bir deyişle siz kendinizi yaşamın neresine, nasıl yerleştirirseniz, yaşam size aynı şekilde yanıt veriyor.  Deneyimledim.

Artık olaylara ve kişilere farklı açılardan bakabiliyorum. Farkındalığım arttı ve artmaya devam edecek.

Fark ettim ki guatr ve alerjik astım ilaçlarını bırakmışım, omuz ve sırt ağrılarım geçmiş, geceleri rahat ve huzurlu uyur olmuşum. Eşimle aram epey düzelmiş. Evime, cebime bolluk, bereket gelmiş. Gezilere, uzun seyahatlere gider olmuşum. Meğer her şey benim elimdeymiş. Mutluymuşum, mutluyum ve mutlu kalacağım…

Yürekten sevgi ve saygılarımla, iyi ki varsın Yeşim Güralp.

Sevgili Ö. seninle yolumuz yoga da kesiştiğinde, farkındalık yolunda uzun bir zaman diliminde beraber olacağımızı hissetmiştim. Bir sünger gibi söylenen her şeyi alıyorsun ve hemen hayatında uygulamaya çalışıyorsun. Bu özelliğin sana yürüdüğün bu yolda büyük rehberlik sağlıyor. Sahip olduğun güzel yüreğinle hayatımda olduğun için ben de sana teşekkür ediyorum ve iyi ki varsın diyorum. Daima gül ve sevgiyle kal.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.