YEŞİM GÜRALP İLE NEPAL VE HİNDİSTAN TURU YOGA FESTİVALİ MEDİTASYON

YEŞİM GÜRALP İLE NEPAL VE HİNDİSTAN TURU  YOGA FESTİVALİ MEDİTASYON

hindistan turu

Nepal ve Hindistan’a yapacağımız bu gezimiz de ; Hindistan’ın renkli ve mistik dünyasına yolculuk yaparken bilin ki zihninizde,  özbenliğinizde, ruhunuzda da yolculuğa çıkıyorsunuz. Herkesin deneyimlemesi gereken bir  serüven Hindistan. Anlatılmaz yaşanır Hindistan. Zıtlıkların ülkesi Hindistan. Haydi sen de denilenlerle değil kendi gözlerinle gözlrmlerinle, deneyimlerinle, hislerinle tanı Hindistanı.

Ve bize katılmak için önce programı ve sonra da daha önce yaptığımız Hindistan turumuzun yazılarını oku.

 

YEŞİM GÜRALP İLE NEPAL VE HİNDİSTAN TURU  YOGA FESTİVALİ MEDİTASYON

Kutsal Dağlarından akan bereketli ovaları ve görkemli vadileri oluşturan nehirleriyle cennetten bir parçadır Nepal.

Nepal’ in Dağlarını yürüdük, nehirlerinde yüzdük, ormanlarında keşfe çıktık ve köylerinden geçerken günlük hayata şahitlik ettik. Yıllar sonra bu tecrübelerimizi siz sevgili misafirlerimizle paylaşmaya karar verdik. Bu yolculukta paylaşacaklarımız hafızalarımızdan asla silinmeyecek ve zihnimizin bir köşesine işlenecek.

Hindistan’ a her gidişimiz ise başka hatıralar ve her dakikamız başka güzellikler kattı bizlere. Bu sefer ise daha derin nedenlerimiz olacak. Yoganın doğduğu Rishikesh’ e gideceğiz. Yeşim Güralp ile beraber hem yoga hem doğa hem de kültür dolu bir gezi olacak.

Yolculuğumuzda;

 • Işığın merkezi Kathmandu’ yu ve tapınaklarını gezeceğiz.
 • yüzyıldan kalma müslüman beyliklerin inşa ettiği devasa yapıları ziyaret edeceğiz.
 • Babür imparatorluğunun en önemli kalelerine çıkacağız.
 • Hindistan doğasının şaşırtıcı güzelliklerine doyacağız.
 • Konforlu ve temiz oteller ve kamplarda kanaklıyoruz.

2019 DEPAR TARİHİ
21 Şubat – 03 Mart

 

ÖZET TUR PROGRAMI
1.Gün: İstanbul’da buluşup Nepal’ e doğru yola çıkıyoruz
1-2.Gün: Nepal Gezisi

3-10. Gün: Hindistan Gezisi
11.Gün: Delhi den İstanbul uçuşu ve Türkiye‘ye dönüş.

 

GETİRMEMİZ GEREKENLER
Günlük ortalama sıcaklık 10° C ile 25° C arasındadır. Yağış ihtimali düşük ve nem miktarı ortalama %50 ile %60 arasında olacaktır. Bu nedenle; bir ilkbahar havası yaşayacağız. Yanınızda getirmemiz gerekenler; kâğıt mendil ve ıslak mendil, ufak bir el sabunu ya da temizleyici jeller, sinkov, sandalet, bazen tozlu yerlerde bulunacağımızdan ağız ve burnumuzu kapatması için tülbent veya benzerleri, mabetlerde ayakkabı çıkartmak zorunlu olduğundan dolayı galoş, küçük bir el havlusu ve akşamları serin olabileceğini göz önünde bulundurarak ince bir mont ve polar ceket, yağmurlu günler için yağmurluk veya panço, herhangi bir alerjiniz varsa gerekli ilaçlarınız. Hepatit B ve tifo aşınız vardır. Yoksa yaygın, kolay bulunan, ucuz aşılar. (4-6 hafta önce). Gelmeden yaptırmanız tavsiye olunur.

 

KONAKLAMA VE YEMEK
5 yıldızlı, konforlu otellerde yada butik otellerde kalınacaktır. Kamp için kullanılacak alanlar ise basit ama temiz konaklama hizmeti veren tesisler kullanılacaktır. Odanızda klima ve size özel banyonuz olacaktır. Sabah kahvaltıları açık büfe şeklinde konakladığımız otellerde alınacaktır. Öğle yemekleri leziz Hindistan mutfağından oluşacaktır. Akşam yemekleri yine otellerde yenecektir.

 

HotelGeceleme
KATHMANDUHOTEL ROYAL SINGI02
JAIPURSARAVOR PORTICO01
AGRATHE RETREAT01
DELHIREGENT VILLA01
RISHIKESHELBEE RESORT03
DELHIREGENT VILLA01

 

DETAYLI TUR PROGRAMI

1.GÜN 21.02.2019 İSTANBUL – NEPAL UÇUŞU

Türk Havayolları ile 01:45 IST 11:15 KTM

İstanbul Atatürk Havalimanında 21.02.2019 tarihinde en geç 01.20 da buluşuyor ve biniş kartlarımızı alıp gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Aynı gün saat 11:15 de Katmandu’ da olacağız. (uçuş süresi yaklaşık 6 ila 7 saat arasıdır).

Otelimize girip yorgunluğumuzu attıktan sonra Durbar Meydanı, Altın Geçit, Teleju Tapınağı ve eski pencereleri ve işlemeli balkonları, geniş ve süslemeli avlularıyla Kraliyet Saray’ı görülecektir.

2.GÜN 22.02.2019 KATMANDU ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından Katmandu’daki Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Durbar Meydanı’nda geziyoruz. 2000 sene önce kurulmuş olan tarihi Buda Tapınağı Swayambhunath’ı gezdikten sonra; Tibet’li göçmenlerin kurduğu Budist haç merkezi Bodhnath’ı gezeceğiz. Ardından Lord Shiva’ya adanan Pashupatinath mabedini geziyoruz. Akşamüzeri Kathmandu’nun en turistik ve ilginç mahallesi olan Thamel semtinde yürüyüşten sonra otele dönüş.
Maju Dega, Kraliyet Sarayı Gaddi Baithak, Maymun Kral Kapısı Hanuman Dhoka, Shiva Parvati tapınakları ile yaşayan tanrıça Kumari’nin evi Kumari Ghar göreceğimiz yerler arasında.

3.GÜN 23.02.2019  YENİ DELHİ – JAİPUR

09:30 uçağı 11:10 da Yeni Delhi’ ye varıyoruz. Aracımız ile buluşup Qutub Minar; Dünya Miras Listesi’nde bulunan, 72 metrelik dünyanın en yüksek tuğla minaresine sahip olan tapınak kompleksini gezeceğiz ve ardından Jaipur’ a doğru yolculuğumuza başlıyoruz.  Jaipur’ a varıyor ve otelimize gitmeden dükkanlarıyla meşhur Tripolla ve Chandpol Bazaar caddelerini gezeceğiz.

4.GÜN 24.02.2019 JAİPUR

Sabah erken saatte kahvaltımızı alacak ve ‘Zafer Şehri’ olarak adlandırılan Jaipur’ da ilk olarak Rajput mimarisinin en harika örneği olan ‘Amber Kalesi’ ni gezeceğiz. Ardından şehre döneceğiz. Kraliyet müzesi ve Hawa Mahal’ i gezeceğiz. Hawa Mahal; kraliyetteki kadınlar için altındaki marketi izleyebilsinler diye yapılmış bir paravan aslında. Ardından ise Hindistan’ da en iyi korunmuş gözlemevi olan ‘Jantar Mantar’ ı gezeceğiz.

dav

dav

5.GÜN 25.02.2019 JAİPUR – FATEHPUR SIKRİ – AGRA

Sabah erkenden yola çıkıyoruz. Neredeyse her Bollywood ve Hollywood filmine ev sahipliği yapan Rajastan’ ın mimari harikalarından bir diğeri Chand Baori su sarnıcında mola veriyoruz. Agra’ ya varmadan ise Ekber’ in kızıl kenti Fatehpur Sıkri’ yi ziyaret edeceğiz. Akşam üzeri ise, Şah Cihan’ın ölmeden önceki 7 yılını hapis olarak geçirdiği “Agra Kalesi” ni ve daha sonra dünyanın 7 harikasından biri seçilen, yapımı 21 yıl süren ve aşk uğruna inşa edilen en güzel yapı olan “Taj Mahal” i gezeceğiz. Akşam ise Agra’ daki otelimize varacağız.

6.GÜN 26.02.2019 AGRA – DELHİ

Sabah erkenden otelimizden ayrılacak ve Delhi’ ye doğru yola çıkacağız. Varır varmaz ilk durağımız; Mahatma K. Gandhi’nin son 4 ayını geçirdiği ve 30 Ocak 1948’de suikaste uğradığı “Birla Evi”. Mahatma Gandhi anıtını ve hemen ardından Jama Mescit’ i geziyoruz. Ve Parlamento Binası ve 1. Dünya Savaşı sırasında hayatlarını kaybeden askerlerin anısına dikilen “Hindistan Kapısı Anıtı” ziyaretleriyle gezimizi otelde bitiriyoruz.

Tura devam etmeyecek arkadaşlar 27 Şubat günü  hava limanına geçerek Türkiye’ye dönüş yapacaklar. Buraya kadar olan turun nakit fiyatı: 1770 USD olup uçak biletleri fiyata dahil değildir. 

     7.GÜN 27.02.2019 YENİ DELHİ – HARIDWAR – RISHIKESH

Sabah erken saatte alacağımız kahvaltının ardından Delhi’nin en kalabalık yerlerinden birisi olan tren istasyonuna gidiyoruz. Haridwar şehrine yapacağımız tren yolculuğumuz için yerlerimize geçiyoruz. Haridwar’ dan aracımız ile buluşup otelimize gidiyoruz. Uluslararası düzeyde yoga ve meditasyonun merkezi olarak kabul edilen Rishikesh’ i gezeceğiz. Ardından Parmarth Niketan Aşram’ına gidecek ve festival programı içerisinde günlük neler yapılacağını anlatan bir sunumun ardından aşramı gezip , sonra otelimize geçiyoruz. yerleşiyoruz.

 1. GÜN 28.02.2019

Safari ve serbest zaman….

 1. GÜN 01.03.2019 RISHIKESH

  sarnath tapınağı

  sarnath tapınağı

Aşramlarda izlenecek örnek program:

o          5.30 – 6.30- Meditasyon

o          07.00 – 8.00-Yoga

o          08:15- Kahvaltı

o          12.00 – Öğle Yemeği

o          15.00 – 15.45- Eğitim/Ders

o          16.00-  Çay

o          16.30 – 19.00-  Yoga & Meditasyon

o          19.30-  Akşam Yemeği

10.GÜN 02.03.2018 RISHIKESH – HARIDWAR – YENİ DELHİ 06:20-11:20

Sabah erken saatte Haridwar’ a gidiyoruz ve tren ile Yeni Delhi’ ye dönüyoruz. 7 kez başkent olarak kullanılan Delhi şehrini gezmeye başlıyoruz. Hümayun Türbesi ve Kızıl Kale gezeceğimiz yerler arasında. Akşam ise isteyenler ile Bollywood müzikali izlemeye Kingdom of Dreams Show’ a katılabiliriz.

11.GÜN 03.03.2018 HiNDiSTAN – TÜRKİYE

TK 717 06:55 DEL 11:25 IST

Tura devam etmeyecek arkadaşlarımız Türkiye ‘ye dönerken, tura devam edenlerle Varanasi’ye devam ediyoruz.

ölülerin yakıldığı ghatlar

ölülerin yakıldığı ghatlar

VARANASİ VE KHAJURAHO TURU

11.GÜN 03.03.2019 YENİ DELHİ- VARANASI TURU

Dünyanın yaşayan en eski kentlerinden bir tanesi olan Varanasi’ ye 11:40 da varıyor ve aracımızla buluşuyoruz. Otelimize geliyor ve yol yorgunluğumuzu atıyoruz. İlk durağımız Buda’ nın son vaazını verdiği ve Budist Haç mekanlarından biri olan Sarnath. Jain ve Budist mabetleriyle önemli bir merkez olan Sarnat’ ı gezip Varanasi merkeze geri dönüyoruz. “Ganj’ da Gece Ayini” ni izlemek için, Ganj Nehri’nin kıyısındaki “ghat” lara gideceğiz. ‘Aarti’ olarak adlandırılan bu ritüellerde Ganj’ a adaklar sunulacak. Ayinden sonra otelimize geçecek ve akşam yemeğimizi alacağız.

12.GÜN 04.03.2019 VARANASI- KHAJURAHO

Ganj nehrinde gün doğumu ile başlayan “Ganj’da Sabah Ayinleri” ni izlemek üzere nehir kenarına giderek, teknemize bineceğiz. Bir Hindu için Varanasi’de ölmek, ruhun tekrar dünyaya gelmesinden kurtulmasını ve “Moksha” ya ulaşmasını sağlar. Tekne turumuz esnasında, Ganj nehri kıyısındaki ghat’larda yıkanan insanlara ve ölü yakma törenlerine şahit olacağız. Tur bitiminde tekrar otobüsümüz ile otelimize dönüp, kahvaltımızı alacağız. Biraz dinlendikten sonra öğle vakti otelimizden ayrılacak ve havaalanına gideceğiz. Bugün Unesco Dünya Miras Listesi’nde bulunan Khajuraho Tapınakları; duvarlarında binlerce erotik figürlü kabartmalar bulunan tapınakları gezeceğiz.

 

dav

13.GÜN 05.03.2018 KHAJURAHO – YENİ DELHİ 15:15-18:30

Kahvaltımızın ardından Hindistan’ daki kastları bir arada görebileceğimiz bir mahalleye gidecek ve yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapacağız. Ardından Yeni Delhi’ ye uçmak için havaalanına gidiyoruz. Delhi’ deki son akşamımız.

14.GÜN 06.03.2018 HINDISTAN – TÜRKİYE

TK 717 06:55 DEL 11:25 IST

Sabah erkenden havaalanına gidiyoruz. Hindistan maceramızı anılarımız ile Türkiye’ye götürüyoruz.

 

 

Nepal Katmandu Hindistan Turu Fiyat: 

 2470 $ kişi başı (Nakit Odemeler için geçerlidir. gidiş dönüş biletleri dahil değildir)

Tek kişilik oda konaklama farkı 485 $

Fiyata Dahil olanlar: 

,Otel konaklaması, programda belirtilen tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, Nepal ve Hindistan içerisindeki tüm transferler, gezi güzergâhındaki tüm ören yeri ve müze  giriş ücretleri, yurtdışı seyahat sigortası,  ve iç hat tüm uçak biletleri

Fiyata Dahil olmayanlar:

İstanbul – Nepal – Delhi – İstanbul uçak bileti, Tüm içecekler, öğle yemekleri, ekstra aktiviteler, yurtdışı çıkış pulu ücreti, vize ücretleri

 

Varanasi ve Khajuraho Turu Fiyat:  750 $ kişi başı min 4 kişi için (Nakit ödemeler için geçerlidir)
Tek kişilik oda konaklama farkı 485 $

Bu fiyatlar erken ödeme fiyatlarıdır. Daha sonradan yapılacak ödemelere uçak biletinden ya da otellerde ki artıştan kaynaklanan farklar yansıtılacaktır.

Fiyata Dahil olanlar: Otel konaklaması, programda belirtilen tüm sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri, tur içerisindeki tüm transferler, gezi güzergâhında ki tüm ören yeri ve müze  giriş ücretleri, yurt dışı seyahat sigortası, iç hat tüm uçak biletleri

Fiyata Dahil olmayanlar: Tüm içecekler, öğle yemekleri, ekstra aktiviteler..

YOGA EĞİTMENİ YEŞİM GÜRALP

OPERASYON MÜDÜRÜ

URAZ NEHİR

Barbaros mah. Hesapçı sok. No: 14/A Muratpaşa/ANTALYA

+902422447080 info@ciceroneadventures.com

www.ciceroneadventures.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.