14 Ağustos 2015

Nefes Seanslarımız

yoga (0)Nefes seanslarımız da neler yaşıyoruz

İlk olarak danışanım ile karşılıklı olarak birbirimizi tanıyoruz. Aramızda güven köprüsü oluşturan sohbetimizin ardından nefes tanımlama çalışmamıza geçiyoruz.

Seanslarımızda , danışanın nasıl nefes aldığını, nefesi nerede bloke ettiğini ve bu blokajın hayatında nasıl bir engel yarattığını tespit ediyoruz.

Danışanımın neye ihtiyacı olduğunu, neyi hayatına dahil edip, neyi bırakması gerektiğinin ip uçlarını alarak, uyguladığımız farklı tekniklerle bilinçaltında arınma sağlayıp, sonrasında fizik, zihin, ve ruh bedende denge oluşturacak tohumlar atıyoruz. Nefesleri açıldıkça, solunum en doğru noktalara yaklaşmaya başladıkça hayatındaki değişimlerde kendisini göstermeye başlar.

Danışan ne kadar gevşemiş olursa olsun çalışmanın tamamen bilincindedir. Yaptığımız her çalışma, danışanın kendi özgür iradesiyle karar vermesi üzerine gerçekleşir. İsteği olmadan hayata müdehale olamaz.

Danışanım benimle yaptığı tüm paylaşımları özel ya da değil, sadece aramızda kalacak şekilde olduğunu bilir ve bu güvenle paylaşımı gerçekleştirir.

Her çalışma kişiye özeldir ve herkesin etkilendiği teknik farklı olabilir. Her seansta farklı bir alanda çalışma gerçekleşir.

Seanslarımız yaklaşık 1:15 dakika sürer ve haftalık olarak devam eder. Devam süresi kişini kendisindeki gelişmelerle ayarlanır.

Danışan bu seanslarımızdan ne fayda sağlıyor?

Doğru nefes alıp verme, sağlıklı bir beden ve zihin hali oluşturma,

Hedef koyma, hedeflerine yürüme ve yaşamla ilgili farkındalık oluşturma,

Öfke kontrolü, korkularından, yorgunluklarından vb negatif duygu durumlarından özgürleşme yetisini kazanıyor ya da duygu durumunu güçlendiriyor.

Kısacası hayatında eksikliğini hissettiği her ne varsa onu oluşturmayı ya da tamamlamayı, bırakmak istediklerini bırakabilme becerisini kazanıyor.

Nefes seanslarımızla ilgili ne dediler sayfamızdan; danışanların, nefes terapileri ve bilinçaltı temizliği ile değişen yaşamlarını kısaca anlattıkları yazılara ulaşabilirsiniz.

Bana ulaşmak isterseniz, yesim@yesimguralp.com adresine mail atabilirsiniz.

Daima sevgi ve mutluluğu hissetmeniz dileğiyle,

Kişisel Gelişim Uzmanı/Yoga eğitmeni/Nefes Terapisti Yeşim Güralp