Öğürme Problemi

Öğürme Problemi

Öğürme Problemi

Öğürme Problemi

Bu yazım da, bugüne kadar mağdur olduğu öğürme problemini  çözmek isteyen danışanımla (ismini saklı tutarak ve hak verirsiniz ki bazı noktaların sadece üzerinden geçecek şekilde) yaşadığımız ilk seansı paylaşmak istiyorum.

Danışan-‘’Öğürüyorum; yemek yerken, dişçideyken, diş fırçalarken öğürüyorum. Dişçiye gitmem lazım ama gidemiyorum, çünkü diş kalıbımı alacaklar ve ben  o sırada çok öğürüyorum ve bundan kurtulmak istiyorum.’’ ‘’aslında sigarayı bırakmayı da çok istiyorum ama önce bu sorunumu çözelim.’’  dedi ve başladık seansa.

Hipnotik alanı oluşturduktan sonra yaş gerilemesi yapmaya başladığımızda 10 yaş 5 yaş gibi aynı belirtileri yaşadığı dönemlerine ve sorunun kaynağı olan zaman dilimine doğru yol alıyorduk. Her yaş durağında problemle ilgili olan travmatik duygu durumları vardı tabi ki.

‘’Derin ve büyük bir yere doğru kayıyorum. Aa doğdum.  İki büyük el beni alıyor..korkuyorumm çok korkuyorum ! çünkü nefes alamıyorum, boğuluyorum boğuluyorum bir şey var boğazımda..pislik..pislik var.. beni anlamıyorlar ”(bu sırada danışan boğulma sesleri çıkarmaya başlıyor ve çırpınarak yüksek sesle ağlıyor).

Çocukluğundan beri süregelen öğürme probleminin sebebi; boğazına pislik kaçmıştı. Kaçan pisliği onun minik ağzına büyük gelen parmağını sokan ebenin nefes yolunu kapaması, bilinçaltı tarafından yaşamda kalmak için o şekilde kayda alınmıştı. ‘’Ağzına giren her hangi bir şey sonucu boğulabilirsin ve onu öğürerek reddet.’’ Dişçide, yemek yerken, diş fırçalarken bu kayıt devreye giriyor ve onu öğürterek kendini koruyordu.

Bir hipnoterapist olarak burada serin kanlı kalıp durumu doğru şekilde ele alabilmek gerekir. Ben de bunu yaparak onu sakinleştirdim ve orada ki bebeğe yardım edebileceğimiz  konusunda onu ikna ettim.  Ağlaması azaldı ve bebeğe yardım etmeye başladık. Bebek rahatladıktan sonra  annesinin ruh durumundan bahsetmeye , etrafta gördüklerini anlatmaya, hatta bebek kıyafeti olmadığı için ebenin onu bir çarşaf parçasıyla kundak yaptığından ve ziyaretine gelen kişilerden bahsetmeye başladı. Danışan o arada bebeksi konuşmalar yapıyordu. Bugünkü fiziksel varlığı ve o bebek duygusal bağlantıya geçiyordu. Oldukça duygusal konuşmalar ve bırakılan gözyaşlarının ardından onu huzurla bugün ki yaşına getirdik.
Öğürme Problemi

Yaklaşık 40-45 dk gibi süren bu seansı bitirdiğimizde biraz dağılmış gibi, gözleri şişmiş ama kendisini görmenin mutluluğunu yaşayan bir hali vardı.

Seans sırasında da arada yaptığımız öğürmeye sebep olabilecek denemeleri seans  sonrasında da  yaptık ve ona göre onun yaşam kalitesini bozan o etki  seansa girmeden önce ki derecede sıkıntılı  değildi. Kendi parmağını bile ağzına sokamamıştı seans öncesi. Durumu tam anlamak için nasıl tepki vermek istediğini görmek istiyorum demiştim ve kuvvetli bir öğürmeyle karşılaşmıştık. Şimdi karşımda durmuş ve parmağını ağzında gezdiriyordu. Böyle durumlarda bir seans daha yapıp olumlu etkiyi kalıcı hale getirmek gerekir diyerek sözleştik ve seansı bitirdik.

Bir hafta sonra seansa tekrar geldiğinde ‘’önceden yemek yerken takma dişlerimi çıkarmak zorunda kalıyordum ama artık bunu yapmıyorum çünkü gerek yok” dedi çok sevinçliydi.

Ayrıca annesine doğumunu sormuş ve çok hızlı bir doğum yaşadığını, doğumdan sonra tıkandığını, seans sırasında gördüğü kişilerin gerçekten ziyarete geldiğini ve kendisinin en çok etkilendiği  bölüm  olan bir çarşaf yırtılıp kundak yapıldığını öğrenmiş annesinden. Çok etkilenmiş ve ” bu nasıl olabilir, nasıl o anları birebir hatırlayabilir ya da görebiliyoruz?” diyordu hala.

Hipnoz  ve doğum anına git kısmına tekrar gittiğimizde o yeni doğan bebekteki etkiler bitmişti ve anneyle bebeğin sevgi ve şevkat paylaşımını  yaşattığımızda çok mutlu bir bebeğe dönüşmüştü.

Burada danışanımın yaşadığı iyileştirici seans , hem o sıkıntısından özgürleşmesine sebep olurken, doğumdan sonra tam olarak bağ kuramadığı annesiyle tekrar bağ kurup o bağı güçlendirmesini sağladı.

O bebek iyileşti, bugünkü hali ve geleceği iyileşti.

Tabi ki değişimler sadece bu konuda olmadı, regresyon sırasında bazı farklı negatif duyguları da yakalamıştık ve sonrasında o duygulara çalıştık.

Dilerim tüm yaşamı sevgi, mutluluk ve yaşamsal farkındalıkla dolu olur.

Geçmişten getirdiğiniz ya da yeni edindiğiniz ve sizi rahatsız eden duygu durumlarınızdan özgürleşmek için regresyon muhteşem bir yol ve deneyimdir. Kendinize bir iyilik yapın ve bir regresyon seansını deneyimleyin..

kart

 

Diğer yazılarımda görüşmek üzere..Sevgiyle kalın..

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.