Düşüncenin Gücü

Düşüncenin Gücü

Düşüncelerimiz duygularımızı, duygularımız davranışlarımızı, davranışlarımız alışkanlıklarımızı, alışkanlıklarımız ise kaderimizi belirler diyen sözcük grupları duymuşsunuzdur. Düşüncenin gücüyle iilgili olarak buyurun birde benden dinleyin.

Benim yetiştiğim yıllindirarda bir BERGEN patlaması vardı. Kader diyemezsin sen kendin ettin diyordu şarkının dizelerinde. O zamanlar bile bu laf hoşuma gitmişti. Ve sonra algıladım ki KADERİMİZ büyük ölçüde bize bağlıymış. düşünce gücümüz kaderimizi değiştiriyormuş.

İnsanın bir reddedesi bir sevinesi geliyor değil mi?

Peki ben nasıl istediğim bir hayatı yaratabilirim ki? Diye soruyor danışanlarım ilk olarak bana.

Mevlana ne güzel söylemiş ‘’Gül düşünürsen gülistanlık olursun, diken düşünürsen dikenlik olursun’’.

O zaman ne yapalım. Pozitif düşünce modelini benimseyelim. Düşünce gücümüzü yükseltelim.

Düşünce gücünü kullanarak neler yapabiliriz?

Depresif durumlardan daha kolay çıkmamızı sağlar.

Hayatımıza neşeyi çekeriz.

Çevremizle ilişkilerimiz daha güzel hale gelir.

Kendini sıkıntılı bir duygu durumu içinde bulduğunda, kalk neşeli bir şey yap. Dans et, fıkra oku, komik videolar seyret, seni mutlu eden bir anıyı hatırla. Düşünce gücünü pozitif olarak kullan, uygula ve düşüncelerini değiştir.

Duyguların değiştiğinde ise senden evrene yayılan titreşimlerin senin sahip olduğun duygu durumunu emir olarak algılar sen neşeliysen daha çok neşeyi çeker hayatına. sıkıntılıysan daha çok sıkıntı çekersin.

Başarı istiyorsan başarılı olduğunu düşüneceksin. Mutluluk istiyorsan mutlu olduğun dakikaları çoğaltacaksın pozitif düşünme biçimini alışkanlık haline getir ve olmak istediğin şeyin hayalini kur, hedef belirle azimle yürü. Düşüncenin gücü keşfet ve yaşa.

Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.