Yola Çıkmak

images (2)Yola çıkmak mı istiyorsun? Önce bu yolculuktan ne istediğini bul. Huzur sevgi aşk ya da para mı? sonra bir bilet al. Bu biletinin adı istek olacaktır. Başarmak için önce derinden istemelisin. Ardından kararlılık gelecektir. Kararını cesaretin destekler. Bunlar senin yanına alacağın malzemelerdir. İstek varsa kararlıysan ve cesaretin varsa kendine doğru yolculuğa hazırsın demektir.

Sen arzularına doğru yürürken , yaşam sana bambaşka hediyeler hazırlamaktadır.

Bu yola yalnız çıkarsın ve biletin tek gidiştir artık. Zaman zaman egon seni yolundan alıkoymak ister. Burada kararlılık seni sınayacaktır. Nasıl gidersen git bu yolculuk hayatının en önemli ve özel yolculuğu olacak. Kendine kavuştuğunda göreceksin ki her şeye değer. Arkanda bıraktıkların yüklerin yorgunlukların ve seni aşağı çeken negatif enerjiler olacaktır. Kazandıkların ise KENDİNi gerçekleştirme sanatıdır.

Kendini bulmak en büyük hediyedir senin için, ve sana bu dünyanın bütün kapılarını açan altın anahtardır. Dışardan aramazsın sevgiyi, ilgiyi, onaylanmayı. Bir kez bu hazzı yaşadın mı tüm zenginlikler gelir seni bulur. Yeter ki İSTE KARARLI OL VE CESARET kılıcını kuşan.

Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.