Y.B. Ne Diyor?

gülümseBen 46 yaşında Sosyoloji mezunu bir ev hanımıyım. Çalışmadığım için stres düzeyimin düşük olduğu düşünülse de bir eşe ve bir erkek çocuğa sahibim. Ayrıca beni yılda 3-4 kez hastanelik eden hipoparatiroidi krizlerinden muzdaripim. Her kriz öncesi neler yaşanacağını bilmekten kaynaklanan panikle ve yanlış nefesle durumu daha da zorlaştırıyordum.

İlk önce aldığım nefes çalışmasının ardından, nefesi ve yogayı aynı anda deneyimlemeyi seçtim. Nefes teknikleri ve yogayla tanıştığım günden beri bu kriz durumlarını yönetmek çok daha kolaylaştı. Hatta hayatımda ki tüm stresleri.

İnsanların hayatlarına sadece kendisi için katması gereken renkler olduğunu düşünürüm. Bunun için resim yapmayı öğrenip tablolar boyadım. İnanılmaz zevkli bir deneyim oldu.

Yogayı ise hep merak ettim ama yapamayacağım düşüncesiyle hiç yanaşmadım. Ta ki Yeşim Hocayla tanışana kadar. Çünkü her eğitimde olduğu gibi burada da eğitimci çok önemli. Açıkçası hayatım şimdi daha renkli ve daha dengeli. sadece derin yoga bilgisine değil, aynı zamanda sizin neye ihtiyacınız olduğunu hissedebilen bir yeteneğe sahip bence Yeşim Hoca.

Nefes ve yogayla birlikte bedenim tekrar esneyip şekillenmeye başladı. Bedenim daha fazla oksijene kavuştu. Hayatı ve insanları kabulum kolaylaştı ve sanırım her alanda sevgiyi daha çok hissetmeye başladım.

İşte tam bu sebeple tüm arkadaşlarıma Yeşim Hocayla nefes ve yoga çalışmalarını öneriyorum. Y.B.

Y. B. nin kendi kaleminden aktardıkları. Bu paylaşım için kendisine teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.