Uyanışın Belirtileri

nefesterapisi3Uyanışın belirtileri, kısaca aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Eskiden keyif aldığın şeylerin artık anlamını yitirmesi,

O güne kadar yaptığın şeylerin geçici mutluluklar ya da sahte mutluluklar olduğunu anlarsın. İçinden bir dürtü ..istediğin bu değil.. demeye başlar. Sen de artık hiçbir şey beni mutlu edemiyor hissine kapılırsın. Sabırla beklediğinde göreceksin ki onlar egonu mutlu ediyordu. Sen artık kendi özvarlığının mutluluğuna doğru yürüyorsun. Sadece sabret.

 • İnsanlardan uzaklaşma ve yalnız kalma isteği,

İnsanların farkındalıkları seninkiyle aynı değilse kendini başka ülkede gibi hissedersin. Artık birileriyle bir şeyler paylaşmak istemez ve kendi kabuğuna çekilmek istersin. Sabret diyorum gene çünkü bu sabır tırtılın kozasını örüp kelebeğe dönüşmesindeki gibi değişimle sonuçlanacak. Paniğe kapılıp, korkularını beslemeden her şeyi oluruna bırakmaya ve yaşadıklarının içindeki anlamı bulmaya çalış.

 • Hayatın boş olduğuna inanmak,

Hayat anlamını yitirir, yitirir de o anlamsızlıktan sonra işte gerçek yaşam başlar. Ne mutlu sana ki hakikatlere doğru yol almayı seçmişsin. Yaşamak çok güzel. Sen şimdi bu güzelliğe doğru yürüyorsun.

 • Coşkuyu kaybetmek,

Kaybettiğini düşünüyorsan o geçek coşku değildi demek ki. Egona hizmet eden bir coşku imiş. Mış gibi yapmakmış belki de. Uyanışının ardından gerçek  coşkunun ne olduğunu anlayacaksın.

 • Huzur duygusunu hayatında daha çok deneyimlemeyi istemek,

Huzurun içinde  koca bir yaşam var ve sen nasıl buluyorsun huzuru bu önemli. Huzurluyum dediğin anları çoğalt. Uyanmanın ardından aradığın şeyin sende olduğunu anlayacaksın.

 • Hayatı sorgulamak,

İç sesin; bu yaşamın bir ilizyon olduğunu, artık gerçekleri görmen gerektiğini, tüm cevapların gene sende olduğunu, sadece doğru soruları bulmanı söyler fısıltı halinde. Sor, araştır ama sorularda boğulmadan yap bunu. Zihnin bulanmadan yap.

 • Hep başkaları için yaşadığını anlamak,

Belki de en zor kabullenilen şey bu oluyor. Bir bakıyorsun ki sen başkalrı için yaşarken, kendini unutmuşsun. Artık kendinle ilgilenmen gerekiyor diyor sana hayat. Sen de iç sesini dinle artık kendine değer ver, kendinle ilgilen, kendini baştan keşfet.

 • Sebepsiz ağlama istekleri,

Merak etme rahmani yıkanışlar bunlar. Biriktirdiğin her negatif enerji gözyaşı olarak açığa çıkıyor. Ağla ağlayabildiğince ve arın.

 

 • Gece yarısı uyanmaların sıklaşması, vücutta bazı ağrıların oluşması,

Bil ki enerji bedeninde temizlik oluyor.  Çakra ya da meridyenlerin temizlenip dengeleniyor. Olana izin ver olsun. Sadece teslimiyet içinde kal.

 

Kişisel Gelişim Uzmanı/ Nefes Terapisti/ Yoga Eğitmeni  Yeşim Güralpyoga 3

 

 

Uyanışın Belirtileri” üzerine 2 yorum

 • Yukarıda ki belirtilerin tamamını gösteren biri olarak, bu yazı korkularımı beslememek için bana yol gösterici oldu.
  Ve uyanış yürüyüşünde olan arkadaş, kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki gerçekten en zoru “Hep başkaları için yaşadığını anlamak” oluyor. Hayatın içinde ne kadar bencilmiş gibi gözüksende aslında gerçek anlamda başkaları için yaşadığını anlamak gerçekten bir devrim yaratıyor hayatında. Kendin için giyindiğin, kendin için temizlendiğin, kendin için dışarı çıktığın başka bir deyişle yaşamındaki eylemlerinin başına gelen kendin için kelimesi çoğunluğa geçtiğinde özüne olan yolculuğundaki sis dağılmaya başlıyor.
  Aldığın nefesleri bile bedenin için almanın farkındalığını yaşamak, şifalanmak için, rahatlamak için, mutlu olmak için, çoşku dolmak için, düşünmek ya da zihnini boşaltmak için nefes almayı öğrenmek sanki yeniden yaşamayı öğrenmek gibi bir şey. İçimde bulduğum bu bilgiye ulaşmamda bana rehber olan Yeşim Güralp’e tekrar teşekkürler.

  • Kendine olan yolculuğunda, yol daima duz degildir. Bazen engebeli ve virajlidir, Sınavlari olan bir yolculuktur. Kendine doğru yürümek yürek ister. Virajı ve zorlukları görünce korkup geri dönmedigin için ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.