Uyanış

Uyanış..

 

doga-duvar-kagidi-1600x1200-1272-37e6aa36Sanki sabah tan vakti, alarmı kurulmuş ve tatlı uykusundan uyandirilıyor gibiydi. Sıcacık yatağından vazgeçmek zor geliyordu, kışın ortasında adeta. Biraz daha biraz daha dercesine erteliyordu uyanışını insanoğlu.

Zordu hakikatlere uyanmak. Zordu, çünkü öyle programlanmıştı dünya denilen yaşamsal alanda var olmadan önce. Doğum sancısı gibi sancılıydı uyanış.

Er geç uyanacağız hepimiz. Kimimiz daha erken, kimimiz daha geç.

Bazılarımızı yaşam hafifçe dürter kolundan ve ‘’kalk artık, gerçek benliğini bul’’ der. Hazır olmadığımızı düşünür ve istemeyiz bu uyanışı. Hala dünyanın maddenin içinde bir rüya da gibi dolanırız. Daha sonra bir şekilde uyanmak için sebepler yaratılır ve biz hala görmezden geliyorsak eğer; aynı, yataktan fırlatılmışçasına kaldırılırız o uykudan.

Ne zaman ki gerçek mutluluğu ve sevgiyi bulamadığımızı düşünür, onu yanlış yerde aradığımız hissine kapılırız , İşte o zaman uyanış daha kolay kabul edilir bir şekle gelmiştir artık.

Bu dünya gerçek değil, bir rüya. Gerçek yaşam uyanışın ardından gelen huzur dolu bir yaşamdır.

Benim uyanışımda sancılı geçti tabi ki. Gerçek dünyayı burası olarak algıladıkça; kendimden, özvarlığımdan uzaklaştığımı anlamam zaman aldı.

Uyanış sırasında canım acıdı, sınavlarım ağır geldi. Saçmaladığım zamanlar oldu. O, egosal kabukları kırmak, korkuları ber taraf etmek oldukça güç oldu. Hala, kendi yolculuğuma devam ediyorum. Bu öyle bir yolculuk ki dünya da yaşanabilecek en büyük haz.

Hani yataktan zor kalkarsın, kalktıktan sonra mis gibi havayı çekersin ciğerlerine ve iyi ki uyanmışım dersin. İşte böyledir uyanışın sonrası. Artık kimse mutlu edemez seni, çünkü sen mutluluğun kendisi olmuşsundur. Artık kimseden sevgi dilenmezsin, çünkü sen sevgiye dönüşürsün. O zaman yaşamaya başlarsın, özgürce, gönlünce. Hayatın gizemleri çözülmeye başlar senin için. Sen ve ruhun bir araya gelmiştir artık. Ve hayatın bir şölene dönüşür.

Uyanış sürecinde algılarınız, farkındalığınız ne kadar yüksek olursa, egolarınızdan ne kadar özgürleşebilirseniz, bu süreç daha kolay geçecektir.

Uyanışın belirtileri  ile ilgili olan yazım için buraya tıklayınız.

nefesterapisi3Herkesin en yakın zamanda gerçeklere uyanması dileğimle

Kişisel Gelişim Uzmanı/ Yoga Eğitmeni/ Nefes Terapisti Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.