Sen İstersen…

Sen istersen

Çok hassas ve duygusal bir insanım. Günlük dertlerim ve çözümü/değişimi elimde olmayan olaylar için çok fazla kaygı duyuyor ve kendimi mutsuz ediyordum. Sonra bir arkadaşım aracılığıyla Yeşim Hoca ile tanıştım. İlk seansa giderken ne kendimden, ne yapmak istediğimden ne de böyle bir deneyimi yaşamak istediğimden emin değildim. Seansın sonunda bana ”devam etmek istersen bunları (yıllardır biriktirdiğim ve biriktirmeye devam ettiğim yükler ve içinden geçtiğim çatışmalar) çözebiliriz ama sadece sen istersen” dediğinde bir saniye durakladım . Sadece kararımın ne kadar yoğun ve içten olduğuna şaşırmıştım.” Evet, devam edeceğim.”

Bugün altı ay öncesine kıyasla başka bakıyorum dünyaya; sevgi ve huzurla. Ama en önemlisi artık her gün bugüne uyanıyor ve kendimle en büyük kavgayı bugünü yaşamak , hayatı kaçırmamak için veriyorum.

Nefes terapisine başlamadan önce dünde kaybolmuştum ve yarını düşündükçe boğuluyordum. Yaşadığım stres, anksiyete ve öfke çemberi içinde kendimle iletişim kurmayı unutmuştum.

İçimdeki güç ve cesareti Yeşim Güralp’in rehberliği ile keşfettim ve geliştirdim. En büyüleyici yanı hayatımızı ne kadar anlamsız zorlaştırdığımızı keşfetmek. Beni o kadar sade ve basit sorularla silkeledi ki zaman zaman biraz aptal hissetttim kendimi. 😉

Artık her gün olmak istediğim ben, ve yaşamak istediğim hayata doğru yeni adımlar atıyorum. Bunu yaparken günlük dertler bitmiyor yine en çok kendimle mücadele ediyorum. Sanırım beni ben yapan asıl mücadelenin de bu olduğunu keşfettiğimden beri içimdeki alt benlikler birbirine daha nazik davranıyor, daha kolay uzlaşıyoruz.

Yeşim Hoca bana bir hediye verdi; ben. Belki o olmasaydı da gerçekleştirebilirdim bu buluşu. Ama yıllar kaybetmiş ve yıpranmış olurdum. Onun sayesinde yolculuğu biraz erkene alarak daha çok eğlenme, öğrenme, hissetme ve mutlu olma şansı yakaladım.

”İnsanın fizik ağrıları, acıları zamanla geçiyor. Ama o şurada ki o sızı o ağrı geçecek gibi değil”

bu sözü iki yıl önce günlüğüme yazmışım, Geçmişte boğulan ben. Bugün bunları gülümseyerek okuyorum.

Geçmişte karşıma çıkmış ama göremediğim ip uçlarını birleştiriyor, bugünü yaşayarak istediğim yarına doğru ilerlemeye çalışıyorum. Yarının ne getireceğini bilmiyorum sadece ne getirmesini istediğimi biliyorum. Ne istediğimden eminim ve bunun için hayatım boyunca Yeşim Güralp ‘e hayran olacak, sevgi saygı ve dostlukla dua edeceğim.

İy ki hayatımdasın, umarım hep olursun! Seni seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.