Özlem’in Yorumu

Özlem’in Yorumu

Kendisine bu yazı için teşekkür ediyorum. Hayatı boyunca güzellikler yaşamasını diliyorum.gülümse

Hayatımızda büyük etkisi olan kişileri anlatmak ne kadar zordur, değil mi? Bu nedenle Yeşim Hoca’yı kelimelere ve yazıya döktüğümde mutlaka eksik bir şeyler kalacak, ama yine de deneyeceğim.

Nefes almanın önemini bir kaç yıl önce keşfetmiştim. 20 kilo verdikten sonra dikkatim doğal olarak vücuduma ve onu en iyi şekilde korumaya yönelmişti ve doğru nefes almanın bu konuda yardımcı olduğunu okuduğum kitaplardan ve dinlediğim insanlardan öğrendim.

Bu yıl spor salonuna giderken “Nefes Teknikleri Eğitimi” yazan bir duyuru görünce, nefes işini daha ciddiye alma şansım olduğunu fark ettim ve başlamaya karar verdim. Yeşim Hoca’nın ilk dersine girdiğimde onun ses tonu, söyledikleri ve konuşma şekli bana çok güven vermişti. Bir sonraki hafta onunla bire-bir çalışmak istediğimi söyledim ve böylece yolculuğumuz başladı.

Ben nefes çalışmasına bedensel sağlığım için başlamışken, her çalışma sonrasında karşıma kocaman bir “ruhsal” dünya çıkıverdi. Yeşim Hoca her çalışmada benimle ilgili bir şey ortaya çıkarttı ve istisnasız her çalışmada ben kendimle ilgili bir şey keşfettim ve düzeltmeye başladım. Resmen hayata bambaşka bir yönden bakmaya başlamıştım ve bu ana kadar olan olayları, başımdan geçenleri, kişileri ne kadar farklı veya yanlış yorumlayabildiğimi gördüm.

Yıllardır aramızın bozuk olduğu annemle ve ailenin diğer bireyleriyle barıştık, düzgün bir ilişki kurmaya başladık. Yalnız bir anne olduğumdan kızımla ilişkimde gerginlikler olabiliyordu, şimdi daha sakin ama daha eğlenceli bir anne olmaya başladığımı hissediyorum. Bunların da ötesinde Yeşim Hoca bana kendime güvenmeyi, değer vermeyi, kendimi sevmeyi öğretti ve hala öğretiyor.

Yeşim Hoca o an benim için ne gerekiyorsa, onunla ilgili çalışıyor. Neye ihtiyacım olduğunu çok iyi anlıyor ve beni yönlendiriyor. Normal hayatta taktığım maskelerin, üstlendiğim rollerin hepsi çalışma yaptığımız 1 saat boyunca kapının önünde kalıyor. Tamamen kendim olabildiğim çok ender yerlerden biri Yeşim Hoca’nın yanı. İçimden geldiği anda kendimi tutmadan ağladığım, mutlu olduğum, heyecanlandığım ve bu duyguların hepsini hissettiğim anda dışa vurabildiğim bir yer.

36 yaşındayım ve hayatımda, ruhumda, zihnimde inanılmaz bir temizlik yapıyorum. Bana çok iyi gelen, tüm duygu ve düşüncelerime yeniden bakmamı sağlayan nefes çalışmasına başlamış olmaktan çok mutluyum ve kendimi, başkalarını, dünyayı ve evreni daha iyi anlamak adına çalışmaya devam edeceğim.

Sevgi ve teşekkürlerimle…

 

“DerinBirNefesAl”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.