Nefes=Hayat

Nefes=Hayat…Kendi içimden yükselen çığlıkları duyduğum, sıkışıp kaldığım, hiçbir şey yapamadığım ve bir girdabın içinde dönüp durduğum bir zamanda yolum kesişti Yeşim Hanımla…
İlk karşılaşmamız ilk seansımın olduğu gün içimde bir güven dalgalanması yaşadım. Sonraki her seansımızda doğru yerde olduğum hissi sardı tüm benliğimi…
Kendime sorular sormaya başladım… Kendimi sağlıklı ve enerjik; duygusal ve zihinsel olarak mutlu ve dengeli hissediyor muydum? Mesela, her sabah yataktan nasıl kalkıyordum? Yapmam gereken ve daha da önemlisi yapmak istediğim işlerim için yeterli enerjim var mıydı?
Seans sonralarında daha önce hiç düşünmediğim şeyler üzerine düşünürken yakaladım kendimi… Mesela nasıl nefes alıp veriyorum? Tutuyor muyum? Alabiliyor muyum? Bırakabiliyor muyum? Nefesim sığ mı? Derin mi? Kısaca nefesimin farkında mıyım? Farkında değilsem, acaba hayatımın ne kadarının farkındayım?
Açık söylemek gerekirse bizler nefesin zaten hep orada olduğunu düşünüyoruz ve nasıl, ne kadar aldığımızın; yeterli alıp almadığımızın öneminin farkında bile değiliz. Oysa dünyaya geldiğimiz ilk anda aldığımız ve gene dünyadan ayrılırken verdiğimiz en son şey: NEFESİMİZ!
Yeşim Hanımın rehberliği; Nefesime farkındalık vererek, nefesimin ve onu alış-veriş şeklimin, hayatımla ve onu yaşayış şeklimle derin bir bağlantı içinde olduğunu, nefesin hayat olduğunu ve nefes olmadan hayatın da olmayacağını formüle etmemi sağladı bana; Formül basit: NEFES = HAYAT
Doğal olan her şey kolay ve kolay olan her şey doğru… Nefesin mucizesi burada başlıyor sanırım.
Yeşim hanım size teşekkür ediyorum. Ben şanslı biriyim.  Sizinle iyi ki yolum kesişmiş, sizi tanımışım. Beni yaşadığım ana getirdiğiniz için ‘Şimdi’ de olmayı ve zihnimden özgürleşmeyi deneyimlettiğiniz ve gerçek potansiyelimi çıkartıp bana bunu yaşattığınız için… Sizinle yolları kesişen tüm insanların aynı duyguları yaşayabilmelerini dilerim. Sevgi ve ışıkla olun.

Sevgili F. duygularını içtenlikle paylaştığın için teşekkür ediyorum ve gözlerin gibi  kalbininde daima ışık saçmasını diliyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.