Namaste Ne Demektir?

Namaste Ne Demektir?

11948022_933492053356800_2047835861_nSanskritçe kökenli olan “Namaste” sözcüğü, bire bir çevrildiğinde: “Senin önünde saygıyla eğiliyorum” anlamına gelir. Bu, her birimizin içinde olan ve kalp çakrasında yer alan ilahi kıvılcımı sembolize eder ve kendi ruhunu bir başkasının ruhuda fark edebilme anlamını taşır. Namaste
“Namaste” selamı için eller kalp çakrasının önünde birleştirilir, gözler kapanır ve baş öne doğru eğilir. Birçok yoga eğitmeni Namaste’ de düşüncelerin netliğini, söylenen sözün doğruluğunu ve duyguların arılığını sembolize etmek için ellerini ilk önce alındaki üçüncü göze, daha sonra dudaklara ve son olarak da kalp çakrasına koyar.
İlahi aşkın kaynağını hissetmek için eller kalp çakrasının önünde birleştiririz. Başın eğilmesi ve gözlerin kapanması ruhun, kalbimizdeki ışığın ilahi olana dönmesine yardımcı olur. Namaste iki kişinin birbiriyle karşılıklı saygı ve derin anlayış içerisinde, bağımlı olmadan, bağlantı kurmasına izin verir. Yoga sınıflarında Namaste, hareketlerin başlangıç ve bitiminde uygulanır. Bu ilahi davranışa yüreyinizde yer verdiğinizde, hepimizin bir olduğunu hissedeceksiniz.

alıntı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.