Maskeli Balo

Maskeli Balo

Tanrı bizi dünyaya değil maskeli balo ya göndermiş sanki. Hepimizin türlü türlü maskeleri var. Hepimiz birbirimizin yanında mış gibi davranışlar sergiliyoruz. Bunun sebebi taa çocukluğumuza dayanıyor.

Mesela ben çocukken bana herkes .. farklı olduğumu, o yaşımdan olgun davrandığımı, hanım hanımcık olduğumu, çok zeki olduğumu söylerlerdi. Belki ben gerçekten o ben değildim. Bu kelimeleri her duyduğumda ben biraz daha olgun, biraz daha hanımcık , biraz daha akıllı olmak durumunda kaldım. Ne si kötü bunun diyebiliriz. İçimizde ki gerçek karekterimizi baskılıyoruz. Olduğumuz halimizden olmamız gereken halimize dönüşüyoruz.

images (2)Bir zaman geliyor ki artık o maskeler seni yoruyor, çıkarmak istediğinde ise sanki sana yapışmış, çıkarırken canın acıyor.

Bu bir farkındalıktır. Artık istemezsin maskeli balo da olmayı. İnsanları kendini irdelemeye başlarsın ve uzaklaşmaya başlarsın yapay bulduğun herşeyden ve herkesten. Böyle durumlara ben uyanıştasın diyorum ne mutlu sana. Doğum sancıları içindesin demektir. Gerçek benliğin doğuyor demektir. Sabırlı ol ve bekle bu süreç hayatının derin temizliğini yaptığın süreç olacak kendini kendinden doğurduğun evre olacak.

sen gerçek sen olurken sevgi, mutluluk huzur hayatında kendiliğinden var oluyor.

Ne demiş Şems ‘’Sen sen ol da, ister yar ol, ister yâre. Lütfunda başım üstüne, kahrında’’

Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.