Deniz Yıldızı

Deniz Yıldızı

Bir adam okyanus sahilinde yürüyüş yaparken, denize telaşla bir şeyler atan birine rastlar. Biraz daha yaklaşınca bu Kişinin, sahile vurmuş deniz yıldızlarını denize attığını fark eder ve

–  “Niçin bu deniz yıldızlarını denize atıyorsun ?” diye sorar.

Topladıklarını hızla denize atmaya devam eden kişi, “Yaşamaları İçin” yanıtını verince, adama şaşkınlıkla:

–  “İyi ama burada binlerce deniz yıldızı var.Hepsini atmanıza imkan Yok. Sizin bunları denize atmanız neyi değiştirecek ki ?” der.

Yerden bir deniz yıldızı daha alıp denize atan kişi,

– “Bak Onun İçin Çok Şey Değişti,” karşılığını verir.

Aslında hepimiz birbirimiz için bir şeyler yapıyoruz, yardımlaşıyoruz karşılığını beklemeden yapılan yardım bu yaşama fayda sağlamaktır. İşte bu hikayede de o kişi hayata fayda sağlıyor deniz yıldızına yardım ederken. Tek kazancı dopamin salgısını arttırıyor. Her kim neye hizmet ederse etsin ilk kazanımı kendisinedir. Bilinçaltı programı böyledir. Hani ”yemedim yedirdim” diyen annelerimiz belki aç kalıyordu ama bedeni dopaminle doyuyordu 🙂

Ben de bu sayfanın oluşumuna ilk önce sıcak bakmasam da, sonra dedim ki belki hiç tanımadığım birileri burada bir yazıyı okuyacak, belki bulmaya çalıştığı bir cevabı burada bulacak, belki o an kendisini daha iyi hissedecek; o halde evet biraz zahmetli bir iş olsa da yaparım dedim. Belki bir deniz yıldızını okyanusla buluşturacaktık hep birlikte. Neden hep birlikte diyorum; çünkü bu sayfada çok kişinin katkısı var. Sayfayı hazırlayan, sunan, okuyucular, yazıları sosyal medyada paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayanlar, hep birlikte birbirimizi tanımadan yardımlaşıyoruz.

Yazılar okundukça bana gelen geri bildirimler de çok güzel oluyor. İlk defa gittiğim bir şehirde sizi sayfanızdan tanıyorum ve takip ediyorum diyenler oldu, okuduğu yazıdan etkilenip hayatında değişim başlatanlar, nefes seanslarımızla ilgili ne dediler bölümünde ki yazıları okuyup ”bende yapabilirim” deyip cesaretlenenler ve seanslara gelenler yada oldukları bölgede kendisine uygun rehber bulanlar. Hepimizin hayatlarımıza katkısı var. Bazen bir deniz yıldızıyız binlercesi arasında, bazen de bir deniz yıldızı kurtarıcısı oluyoruz bu hayatta.

Haydi yardımlaşalım elimizden geldiğince, karşılığını beklemeden, egolarımızı şişirmek için değil de insanlık ve yaşam için yardımlaşalım.

Kişisel Gelişim Uzmanı-Yoga Eğitmeni-Nefes Terapisti  Yeşim GüralpIMG-20160530-WA0004

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.