Bugün

bugun

Bugün özel hisset kendini ve kendine özel biri olarak davran. Mutlu ol hiç sebepsiz yere. Hani doğum günlerinde hissettiğin gibi. Daha bir özen göster saçlarına, giyimine. Farklı bir gözle bak kendine ve hayatına.

En sevdiğin, değer verdiğin birine hediye verir gibi bir hediye ver bugün kendine. Sev kendini dünden ve herkesten daha çok.

Sarıl benliğine içindeki çocukla birlikte. Aç kapılarını kalbinin ve sevgilerin girmesine izin ver bugün.

Birilerine gül, gülümset. Kahkahalar at tüm içtenliğinle. Espri yap, fıkra oku ya da anlat. Hayata komik tarafından bak bugün.

Güzel gözlerle bak insanlara, sevgiyi vererek, hissettirerek. Bugün ıslık çal, şarkı söyle kendin için, sesine aldırmadan. En sevdiğin şarkılara eşlik et içinden yükselen coşkuyla.

En sevdiğin yemeği ısmarla kendine. En yakışan kıyafetini giy. Kahveni, çayını yudumla tebessümle. En güzel hayallerini kur. Sevdiklerini ara,  sevdiğini söyle, yanındaysa sarıl tüm içtenliğinle.

Çocuklar gibi kaygısız ol bugün. Düşsende dizini sil ve koşmaya devam et acıyı önemsemeden. Geçmiş geçmişte kaldı diyerek al yolunu. Huzuru hisset tüm damarlarında.

Gittiğin yere huzurunu, ışığını götürerek git. Kendi mutluluğun bulaşsın etrafındakilere.

Etrafında yaşanan olumsuzluklara kapat kendini. Sen gülümsemene devam et ve hiç bir şeyin seni aşağı çekmesine izin vermeden yaşa bugün. Hatırlat kendine bu dünyada en çok sevdiğin ve değer verdiğin kişi sensin.

Negatif olan şeyler için oruçlu say kendini. Bir süre için aklına seni mutsuz eden şeyler gelse bile hemen değiştir düşüncelerini iyi olanlarla.

Hatırla neyi çok düşünürsen onu hayatına çekersin. Neyi çok düşünürsen duygularını, değişen duyguların davranışlarını etkiler. Davranışların alışkanlıklara dönüşür. Sen düşünce modelini değiştir ve bugünü öyle yaşa ki, bugün yarınına feyz olsun :9))) Yarın bugününü tekrarlamak isteyeceksin. Çünkü daha çok mutlu hissettin kendini bugün. Bilinçaltı kendisine iyi gelen şeylerin tekrar edilmesini ister. Bir süre sonra mutluluk artık senin bir parçan olacaktır.

Haydi bugün daha sevgi dolu, daha huzurlu, daha mutlu ve daha iyi hissetmek için kendine izin ver. Kendini ve yaşamı kucakla.

2016-03-31 22.09.24Kişisel Gelişim Uzmanı / Yoga Eğitmeni / Nefes Terapisti Yeşim Güralp

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.