Bolluk Bereket Kaynağı Zümrüt

zumrutBolluk Bereket Kaynağı Zümrüt

Şifanın rengi yeşildir. Yarı değerli, taşlardan yeşil olanlarda kalp çakrasına iyi geldiği gibi, şifa çalışmalarında da kullanılır. kıymetli taşların enerjisel titreşimleri yüksektir ve bu sebeple eskiden insanlar bilgelikleriyle bu taştan şifa anlamında faydalar sağlamışlar. O kaynaklar bize bu bilgileri aktarıyorlar.

Göz alıcı güzellikte olan zümrüt, en kıymetli taşlar arasında yer alır. 

Bazı kaynaklara göre, Hz. Musa’nın 10 emir , i zümrüt tablete yazdığı söylendiği gibi, melek Rafael’in rengi de zümrüt yeşilidir diyen kaynak ta zümrütten, ölümsüzlük ve bolluk taşı olduğuna değiniliyor ve bir çok efsane de de zümrüt taşı karşımıza çıkıyor.

Zümrüt taşından, şifa ve  hayat taşı olarakda bahsediliyor. Müslümanlarda ise korunmuş Tablet’in zümrütten yapıldığı ve bu yüzden bir çok Arap-Müslüman ülkenin bayrağında yeşil renk bulunuyor.

Hadis-i Şerifte de zümrüt taşı cennet taşlarından biri olarak yer alıyor.Mısırlılarda da bu taşa gizemli olarak bakılıyor. Ayrıca araştırmlar sonucunda, mumyalanan pek çok kişinin ölümden sonraki hayatlarında ki yeni başlangıçlarına kolay adım atmaları maksadı ile  boyunlarına zümrüt kolyeler takıldığından sözediliyor. Alıntı

Haydi bayanlar takılarınıza bir bakın bakalım içinde zümrüt taşı olan takınız var mı? Tabi, bu demek değil ki, bir zümrütün olsun oh herşey tamam zenginlik kapınızda. 

Taşlar değerli ya da yarı değerli; sadece bizim sahip olduğumuz enerji frekansımızı yükseltirler. Ne olursa olsun bizim öncelikle enerji alanımızı dengeledikten ve tortularımızı temizledikten sonra  bu ve benzeri taşlar bize şifa verir.

Hangi çalışma olursa olsun ilk yapılacak şey tortularımızdan temizlenmek olmalıdır. Önce negatif olandan, yani korkularında, endişelerinden, kaygılarından temizleneceksin ki fizik, zihin ve ruh bedende şifalanma başlasın.

O şifalanma bir süre sonra bizi sevgiye taşıyacaktır.

Kişisel Gelişim Uzmanı Yeşim Güralp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.