Bayan Çaba

gülümseBayan Çaba

 

Yaklaşık 2 sene önce, göğsümde bir beze buldum. İlk ameliyatımdan sonra gelen patooji sonuçları ile agresif tümör olduğunu öğrendik. Hızla 2. ameliyatımla sağ göğsümü ve 12 adet lenf imi aldılar ve 7 side metastaz idi. 21 hafta kemoterapi ve sonrasında 25 gün radyoterapi aldım. Kemoteapi ve radyoterapi süreci beklediğimden çok daha iyi geçmişti. Tabi ben bu süreci tanışma, sevişme, ve uğurlama olarak adlandırıyorum ve her anıma büyük bir şükranla teşekkür ediyordum.

Sanıyorum ki Mayıs’ın ilk haftalarıydı ki mideme bir yumruk saplanmıştı. Nefes alamıyordum. Boğazımdan yemek geçmiyordu. Bir süre doktor doktor dolaştıktan sonra soluğu psikologta aldım. Psikiyatrım bana ilaç vermişti. Midemde ki yumruk; geçen sene bu zamanlar hastalığın başladığı bahar mevsiminin yarattığı psikoloji ile kaygı bozukluğu ve ataklar olarak dahada artıyordu. 2 hafta ilaç kullanmamla birlikte biraz rahatlamıştım. Midemde ki yumruk orda duruyordu. Oradaydı ve nefesimi kesiyordu.

Bunlar olurken bir arkadaşımla Tranformal nefes tekniklerinden bahsetmiştik. Arkadaşım bu çalışma içinde yer alıyordu ve bana da önerdi. Bende konuya olan ilgim ve heyecanımla ilk adımımı attım.

Yeşim hocayla tanıştığım ilk anda güven duygusu yaşamaya başladım ve seanslara başladık.

İlk seansımızda yarı hipnoz halindeyken, kendimi anne rahmindeki halimle buldum ve tüm o duygu yoğunluğu ile hıçkırıklara ve gözyaşlarına boğuldum. annemle ilgili hep içimde hissettiğim soruyu sorma fırsatım olmuştu ve cevabını aldığımda annemin ne hissedebildiğini hissedebilmiştim. Midemde ki yumruk yerini huzura bırakmıştı.

Nefes seansları çok başarılı idi. O günden sonra annemle ve kızımla çocuklarımla olan ilişkim şifa buldu. Her şeyi çok daha iyi anlamaya başladım. İyiliği ve güzelliğ şimdi çok daha iyi hissedebiliyorum. Çok şükür.

2. seansımızda; gittiğimde hocama soracağım soru zihnimdeydi ve o ben söylemeden hissetmişti. Hocam bana deneterek cevabı bulmamı sağladı.

Bir takım yoga duruşları ile yogayla tanıştım. İlk andan itibaren nefes çalışması gibi yoga da beni büyülemişti. Seansın devamında eşim ile ilgili bir açılım olmuştu. eşimle ilgili olan ilişkim baba çocuk gibi ilerliyordu. Sürekli yapmadığım şeylerden dolayı azarlanıyor ve suçluluk hissediyordum. blokajlar açılırken onun yaşamında ki anları ve üzüntüsünü hissetmiştim ve sonrasında onun kocam olduğunu sürekli sığınacağım bir omuz olmadığını algıladım. İlişkimize ve eşime olan hissiyatım tamamen değişmişti . Ona olan öfkenin yerini sevgi ve hoşgörü almıştı. Eşim şimdi bana daha iyi davranıyor. Muhabbetlerimiz ilişkimiz tamamen değişti. Çok şükür.

Diğer seanslarımızda bende olan blokajları tek tek yakaladık. Hocam bir seansta bende başka bir duygu yakaladı. Paraya olan bakış açımın ne kadar kötü olduğuydu. çalışmalarımızı bunun üzerine yoğunlaştırdık ve sonrasında büyük bir rahatlama ile paranın kötü bir şey olmadığını idrak ettim.

Kısacası hayatımda bir çok değişim ve dönüşüm yaşıyorum. Yeşim hocamla birlikte yolumdaki taşları aydınlatıyor, hayatın renklerini görüyor ve onlarla sağlam temeller atıyorum.

Bu dönüşüm için önce yaratıcımıza, sonra kendime, ve pırıl pırıl yüreği olan Yeşim hocama teşekkürlerimi sunuyorum.

Kendisine bayan çaba diyorum, çünkü hayatı çabadan ibaret gören bir yapıya sahipti. N. ile tanıştığımızda oldukça kafası karışıktı. Yaşamıyla ve sağlığıyla ilgili bir çok sorunu vardı. Sebep sağlık sorunları ise de, içsel isteği kendini bulmaktı.

N. şimdi hayatına daha relaks, daha mutlu ve kendi ruhsal yolculuğunda emin adımlarla devam ediyor. Sabrı ve azmi için kendisini kutluyor ve bu yazı için teşekkür ediyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.