Aura Nasıl Güçlendirilir?

Aura Nasıl Güçlendirilir?luna-aura-credit----de-anas

Bir önceki yazımızda auranın ne olduğundan bahsetmiştik. Şimdi auramızı nasıl güçlendirebiliriz ona bir göz atalım.

**Doğru nefes alma ve verme ile auramızı güçlendirebiliriz. Günlük yaşamda nefes alıp vermenin doğru şekli, burundan alınıp verilen Ujia(okyanus nefesleri) nefeslerdir. Bu nefes tekniği, bedene oksijenin homojenik yapıda dağılmasını sağlar ve hücreler ihtiyaç duyduğu oksijene sahip olurlar. Böylelikle de sağlıklı hücre yapısı bizi hastalıklarda korur hale gelecektir. Stresle baş etmemizi kolaylaştırır. Kilo kontrolümüzü sağlar.

**Spor yapmak, deniz kenarında yürüyüşler, yoga ve meditasyon yapmak; auranın güçlendirilmesinde oldukça        etkilidir.

**Denize girmek ya da her zaman mümkün değilse eğer sirke veya tuzlu su ile duş yapmak, auramızda buluna    negatif enerjiyi temizlememize yardım eder.

**Toprağa basmak, üzerimizdeki negatifi atmanın güzel yollarından biridir. Çıplak ayaklarla toprağa basmak topraklanmamızı sağlar ve ayak altındaki çakralarımızdan toprağın enerjisini çekmemize yardım eder.

**Su içmek, vücudumuzdan toksin atımına yardım eder. Ne kadar az toksin o kadar sağlık.

**Rahatlatıcı müzik dinlemek veya bir enstrüman çalmakta auranın üzerind etkilidir. Ne demişler ”Müzik ruhun gidasısır”

**Pozitif düşünmek, her zaman her yerde işe yarayan bir yöntemdir.

**Gülmek, kahkaha atmak; bunun için karikatürleri, komik videoları, fıkraları hayatınıza almanızı öneririm.  Gülmek kimyasal olmayan ilaç gibidir.

**Doğal taşlarında auranmız yani çakralarımzıda ki etkisi oldukça fazladır. Burada önemli olan taşların arada sırada  temizlenmesine özen göstermek gerekir.

**Aromaterapik yağlarla yapılan masajların meridyenlerimiz üzerinde olumlu etkileri vardır. Gevşemek için masaj  kendinize en iyi hediyelerden biridir.

**Tütsü ve mum kullanmak hem bizim hem de yaşam alanımızın enerjisini yükseltir.

**Canlı bitki yetiştirmekle, bitkilerin yoğun doğal enerjisini üzerimize çekeriz

**Yaşam alanlarımızı temiz tutmak en nemlilerinden biridir. temiz ve düzenli ortamlar auramıza güç verir.

**Dua ve niyet etmenin gücü tartışılamaz. Duadan kastettiğim şey, kendi inancınıza göre kendimiz ve bütünün hayrına olan şeylere odaklanarak dua etmeliyiz. Beklentiden uzaklaşarak duanın bize dönüşünü beklemeliyiz sabırla. Niyet ise, her zaman iyi ve hayırlı olana niyet etmek gerekir.

**Reiki gibi evrensel enerjileri kullanmak auranın üzerindeki en büyük etkidir. Kendinize uyguladığınız evrensel enerji auranızda önemli değişimler yaratır. Bir enerji kanalına uyumlu değilsenizde elleriniz birbirine sürtün ve bedeniniz üzerinde gezdirin.

Güçlü bir auranız olması dileğimle;

Kişisel Gelişim Uzmanı * Yoga Eğitmeni * Nefes Terapisti1393840_605983286107680_1535812024_n-e1438882253380

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.