Asla Vazgeçme

Asla Vazgeçme

Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu ve bu yüzden yamuk ağızlıdır, konuşması da düzgün değildir..

New York’a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi..O kadar fakirdi ki köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı..Parası bitip köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı.. Vurduğu en dip buydu.. Bir gün Muhammed Ali’nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky’nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı..

Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky’yi başkası oynayacaktı.. Kabul etmedi.. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi..
En sonunda onun oynamasına izin verdiler, ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti..
Bu 35.000 doların 15.000’ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı,ve köpeğini geri aldı..Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi..

Rocky filmi Sylvester’a toplamda 200 milyon dolar kazandırdı.. “Sizin olandan, Hakkınızdan ve Hayalleriniz den

ASLA VAZGEÇMEYİN”

Bunun gibi bir çok hikaye var yaşanılan. Yaşayanların ünlü olup olmaması değil ortak noktaları. Azmetmeleri ve inanarak istedikleri yolda yürümeleri. Hedefinize giden yolda asla vazgeçmeyin. Belki de vazgeçtiğiniz nokta, sonuca en yakın olduğunuz noktadır. Denemeden bilemezsiniz. Vazgeçmek üzere olduğunuzda içinizde ki güçten yardım isteyin ve inanın. Kendi gücünüz her şeyin üstesinden gelecektir.

Kişisel gelişim Uzmanı * Yoga eğitmeni * Nefes Terapisti

1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.